KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 15028208
*
nr 1502 8208
Skulpturer
4 st, Tilgman Keramik. Signerade, flodhäst, noshörning, elefant och apa. Höjd: 10-16cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 20:49:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 14:28:56
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant och apa flodhäst konsthantverk noshörning skulptur skulpturer tilgman keramik tilgmans keramik
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:59
*
Skulpturer
nr 1502 8208
Skulpturer
4 st, Tilgman Keramik. Signerade, flodhäst, noshörning, elefant och apa. Höjd: 10-16cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 14:28:56 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant och apa flodhäst konsthantverk noshörning skulptur skulpturer tilgman keramik tilgmans keramik
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:59